Informácia o mne

Som vcelku obyčajná vášnivá obdivovateľka a pestovateľka orchideí a chcem sa podeliť so svojou radosťou z mojej mánie s celým svetom.

         

                  

Naši užívatelia

Rada privítam začínajúcich, ale aj pokročilých pestovateľov, najmä tích, ktorí tak ako ja hľadajú špeciálne kúsky do svojej domácej zbierky a nenachádzajú ich na našom biednom trhu.

Z histórie

   Kedysi boli orchidey veľmi drahé, objavovali sa len vzácne a boli len pre úzky okruh majetných ľudí.

V minulosti existovali " lovci orchideí " vyhľadávajúci dobrodružstvá a bohatstvo, ktorí písali historky. Nešlo však vždy o skutočnosť, mnohí z nich pri opisovaní nebezpečenstvá zveličovali, aby odradili konkurenciu. Falošné uvádzanie miesta nálezu malo zabrániť tomu, aby oblasť " vyraboval " iný zberateľ.

  Benedikt Roezl (1824 - 1885)

  Do histórie botaniky sa ako jeden zo zberateľov významne zapísal Benedikt Roezl (1824 - 1885), ktorý svoju záhradnícku kariéru začal v Čechách už ako dvanásťročný. Toto povolanie ho nakoniec v roku 1854 priviedlo do Mexika, kde mal škôlkarsku firmu, a takmer 20 rokov zbieral orchidey a rastliny v Severnej a Strednej Amerike. Raz poslal z Kolumbie 10 000 rozličných orchideí a z Panamy 3 000 orchideí z rodu Odontoglossum.